Przejdź do treści
Strona główna » Pękające pięty! – wszystko co musisz o nich wiedzieć

Pękające pięty! – wszystko co musisz o nich wiedzieć

  Pękające pięty to niestety coś więcej niż tylko defekt kosmetyczny. To bardzo niebezpieczna dolegliwość, która może nieźle uprzykrzyć Ci życie a nawet… zniszczyć Twoje zdrowie!

  Pękające pięty to skutek wysuszonej, zaniedbywanej latami skóry, niewłaściwie dobranego obuwia (za małego lub za dużego – to bez znaczenia) lub nadwagi/otyłości. Pęknięcia wyglądają jak bardzo brzydkie i nieestetyczne szczeliny w zrogowaciałej części naskórka. Potrafią czasami sięgać aż do skóry właściwej! Bolą wtedy przy każdym kroku i niestety krwawią lub ropieją! Co zrobić, aby przestały być one problemem?

  Pękające pięty, a bakterie i wirusy

  Zapamiętaj to ku przestrodze: do poranionej skóry bardzo łatwo mogą wniknąć niebezpieczne bakterie i wirusy. Niezwykle łatwo wtedy o zakażenie i poważne kłopoty ze zdrowiem. Niestety oznacza to jedno – profesjonalne leczenie pięt jest długotrwałe i bolesne! Wymaga przede wszystkim systematyczności, bo bez domowej pielęgnacji nawet najbardziej profesjonalne zabiegi medyczne niewiele pomogą. Jesteś diabetykiem lub masz nadwagę? Uważaj! Należysz do grona osób szczególnie mocno narażonych na zakażenia ran! Jeśli dodatkowo z powodu upośledzenia krążenia nie odczuwasz bólu, pękające pięty mogą stać się początkiem Twoich kłopotów zdrowotnych, które będą się ciągnąć latami! Zacznij dbać o swoje pękające pięty już teraz!

  Pękające pięty: pomoc u podologa

  Pękające pięty najczęściej wymagają ‘ręki specjalisty’ czyli podologa. Zabieg leczniczy zaczyna on od zamoczenia stóp w ciepłej wodzie z dodatkiem soli. Ma to na celu zmiękczenie zrogowaciałej tkanki i trwa do pięciu minut. Następnie lekarz osusza stopy i usuwa z nich martwy naskórek za pomocą diamentowej frezarki. Przesuwa ją tylko w jednym kierunku – równolegle do pęknięć. Gdyby postępował odwrotnie, to tylko zwiększyłby rany na stopach! Następnie na całe stopy nałożona zostaje specjalna maska z preparatem leczniczym, a stopy zostają owinięte folią. Po około 30 minutach podolog wyciera stopy ręcznikiem i nakłada na nie bawełniane skarpetki oraz buty. Bardzo ważną rzeczą jest to, aby dokładnie osuszyć stopy przed włożeniem obuwia, bo inaczej każdy krok będzie męką! Taki zabieg należy powtarzać co 2 tygodnie, do czasu aż pękające stopy przestaną być problemem!

  Domowe sposoby na piękne stopy

  Podstawą domowej pielęgnacji jest dobrze dobrany krem pielęgnacyjny, najlepiej taki, który przeznaczony jest do skóry suchej i pękającej np. Hexaflex Urea 30. Hexaflex Urea 30 działa keratolitycznie, szybko wygładza i nawilża naskórek. Usuwa z niego martwe komórki łatwo się wchłaniając i nie pozostawiając tłustej warstwy. Może byś stosowany do codziennej pielęgnacji stóp, a efekty widoczne są już po pierwszym użyciu! Włącz go do swojej codziennej pielęgnacji już teraz!